Ceny już od 99 zł za dokument, gotowy tego samego lub następnego dnia!

Zamów tłumaczenia tekstów i dokumentów o dowolnej złożo          ności na język chiński lub z języka chińskiego w biurze tłumaczeń Nota Bene w Warszawie!

Nasze biuro tłumaczeń specjalizuje się w językach krajów Azji Południowo-Wschodniej, w tym tłumaczenie polsko chińskie. Oferujemy między innymi usługi obejmujące tłumaczenia tekstowe z polskiego na chiński i odwrotnie. Cieszymy się coraz większą popularnością, co wiąże się ze wzrostem zainteresowania Państwem Środka. Aktualnie język tego kraju uważa się za najbardziej rozpowszechniony na świecie. W skali globalnej posługuje się nim prawie 1,4 miliarda ludzi. W zależności od jego odmiany można nim swobodnie porozumiewać się nie tylko na terenie Chin, ale także między innymi w Kambodży, Malezji, Wietnamie czy na Filipinach. Tłumaczenia na chiński cieszą się coraz większym powodzeniem ze względu na rosnącą potęgę gospodarczą tego kraju, co jest widoczne również na polskim rynku. Wielu przedsiębiorców prowadzi stałą współpracę z Państwem Środka, a nasze rodzime firmy świetnie radzą się w azjatyckich realiach. Nawiązanie efektywnych biznesowych relacji jest możliwe przy pokonaniu bariery językowej.

Zachęcamy do skorzystania z oferty naszego biura – doświadczony tłumacz w szybkim czasie przełoży teksty biznesowe na chiński zgodnie z oczekiwaniami klienta. Specjalizujemy się w przekładaniu materiałów o zróżnicowanej tematyce – zapraszamy do kontaktu, aby ustalić szczegóły usługi. Nie boimy się nietypowych wyzwań, dlatego chętnie wykonujemy również branżowe tłumaczenia z polskiego na chiński lub odwrotnie. Przekonaj się, jak możesz wykorzystać naszą pomoc w Twoim biznesie.

Doświadczony tłumacz – chiński w atrakcyjnej cenie

Doskonale wiemy, że znajomość pojedynczych słów to za mało, aby dobrze oddać znaczenie całego tekstu. Również w języku chińskim kryje się wiele zwrotów, które należy inaczej interpretować w zależności od kontekstu. W naszym biurze pracują najlepsi specjaliści, doskonale orientujący się także w kulturze tego azjatyckiego kraju. Dzięki temu teksty są dla nich lepiej zrozumiałe, a wykonane tłumaczenia nie zawierają błędów. Agencja „Nota Bene” to doskonały wybór dla każdego, kto chce zadbać o skuteczność przekładu. Wiemy, jak ważny jest kontekst poszczególnych sformułowań. Podczas realizowanego zlecenia najważniejsze są dla nas indywidualne oczekiwania klienta. Jesteśmy w stanie przełożyć otrzymany tekst w taki sposób, aby jak najlepiej oddawał jego myśli. Dzięki temu tłumaczenie na chiński staje się bardziej efektywne i zostaje właściwie odebrane przez adresata. Nawet w przypadku bardziej skomplikowanych zleceń dbamy o ich szybką realizację, zachowując najwyższą jakość przekładu.

Chętnie podejmiemy się przetłumaczenia dokumentów firmowych, haseł reklamowych, materiałów promocyjnych, umów handlowych czy faktur. Nie ograniczamy się do konkretnej tematyki – z naszej pomocy mogą skorzystać osoby związane z branżą przemysłową, medyczną, marketingową czy prawną. Zapraszamy do zapoznania się z pełnym zakresem oferowanych usług. Agencja „Nota Bene” dba o satysfakcję każdego klienta – zaufaj naszym profesjonalnym tłumaczom i powierz nam przełożenie tekstu na chiński.

Ciekawostki o języku chińskim

 • W Chinach jest wiele różnych dialektów, więc historycznie rzecz biorąc, ludzie z różnych części kraju nie mogli się nawzajem zrozumieć. Aby rozwiązać ten problem, Chiny wybrały północny chiński (mandaryński) jako swój język urzędowy. Szacuje się, że do tej pory ponad 70% Chińczyków rozumie ten język, a liczba ta stale wzrasta ze względu na wykorzystanie języka w edukacji i mediach.
 • Podczas mówienia po mandaryńsku (północnochińsku) wykorzystywane są obie półkule mózgowe – lewa i prawa.
 • Mandaryński chiński jest najobszerniejszym  z języków chińskich, łączącym blisko spokrewnione dialekty chińskie.
 • Mandaryński chiński może być nazywany „językiem urzędników”, ponieważ język ten wywodzi się z dialektu, którym kiedyś posługiwali się chińscy urzędnicy.

  Z jakimi rodzajami tekstów pracuje Biuro Tłumaczeń Nota Bene?

  • Tłumaczenia techniczne z języka chińskiego i na język chiński – tłumaczymy wszelkie projekty z zakresu elektroniki, lotnictwa i przemysłu stoczniowego, rolnictwa, przemysłu, petrochemii itp. W tym celu wybieramy tłumaczy, którzy rozumieją specyfikę danej branży.
  • Tłumaczenia dla branży IT z i na język chiński w celu lokalizacji aplikacji, gier, oprogramowania i stron internetowych
  • Tłumaczenia medyczne z języka chińskiego i na język chiński – książki, poradniki, artykuły w specjalistycznych wydaniach drukowanych i internetowych, epikryzy chorób, korespondencja z instytucjami medycznymi, transkrypcje i tłumaczenia wyników badań, instrukcje do leków i wiele innych. Ten rodzaj tłumaczeń wymaga bezbłędnej znajomości terminologii medycznej oraz wysokiej dbałości o szczegóły, nie pozostawiając żadnych niejasności, gdyż często wykonywana praca może mieć wpływ na zdrowie lub życie wielu osób.
  • Tłumaczenie prawne: mówimy o tłumaczeniu dokumentów korporacyjnych: statutów, aktów rejestracyjnych, umów założycielskich, umów, pełnomocnictw, akt sądowych i wielu innych podobnych dokumentów. Na życzenie klienta dokumenty mogą być poświadczone notarialnie lub przez tłumacza przysięgłego – jeśli są one przeznaczone do użytku w Polsce.
  • Tłumaczenia ekonomiczne: ten rodzaj tłumaczeń obejmuje tłumaczenie bilansów, deklaracji podatkowych, faktur płatniczych, listów przewozowych, dokumentów przetargowych itp.
  • Tłumaczenie literackie lub beletrystyczne to tłumaczenie dzieł literatury pięknej, materiałów marketingowych i reklamowych. W przeciwieństwie do poprzednich rodzajów tłumaczeń, w tym przypadku jest więcej miejsca na kreatywność tłumacza, ponieważ nie ma potrzeby tłumaczenia dosłownie „słowo w słowo”. Najważniejsze jest to, aby przetłumaczony materiał miał taki sam efekt jak oryginał, a często dobry tłumacz sprawia, że jest jeszcze lepszy.

  Jak powstaje tłumaczenie z języka polskiego, ukraińskiego lub rosyjskiego na język chiński?

  Przede wszystkim należy zlecić tłumaczenie z języka chińskiego lub na język chiński. W tym celu należy przesłać tekst źródłowy i określić wymagania dotyczące tłumaczenia na język chiński. Następnie Specjalista ds. Obsługi Klienta Biura Tłumaczeń Nota Bene sporządza SIWZ, która uwzględnia wszystkie cechy szczególne zlecenia. W razie potrzeby, jeśli projekt ma być użyty więcej niż jeden raz, tworzony jest unikalny słownik, aby zapewnić jednolitość i poprawność użycia terminologii.

  Nad każdym projektem pracuje kilkuosobowy zespół profesjonalistów: tłumacz, korektor, redaktor, kontroler jakości, projektant layoutu oraz kierownik, który jest pod telefonem w godzinach pracy. W celu zmniejszenia czynnika ludzkiego biuro tłumaczeń korzysta z nowoczesnych usług sprawdzania interpunkcji, idiomów, wyrażeń liczbowych i formuł. Materiał jest również weryfikowany przez redaktora naczelnego.

  Poufność informacji uzyskanych w trakcie tłumaczenia na język chiński jest zapewniona poprzez zawarcie specjalnej umowy NDA, jeśli klient sobie tego życzy. Możliwa jest dostawa dokumentów do każdego kraju na świecie.

  Koszt tłumaczenia z języka polskiego, ukraińskiego lub rosyjskiego na język chiński i odwrotnie.

  Standardowa cena za tłumaczenie strony tekstowej o objętości 1800 znaków z języka chińskiego na język rosyjski, białoruski, ukraiński lub polski wynosi 135,00 PLN lub 30,00 EUR.

  Standardowa cena za tłumaczenie strony tekstowej o objętości 1800 znaków z języka rosyjskiego, białoruskiego, ukraińskiego i polskiego na język chiński wynosi 165,00 PLN lub 36,50 EUR.

  Bardzo rzadko stosujemy dodatkowe opłaty za „pilność” lub „specjalistyczny temat”, więc możesz mieć pewność, że cena nie wzrośnie, gdy projekt zostanie dostarczony. To prawda, że w rzadkich przypadkach, gdy „potrzebujemy tego na wczoraj” i klient jest skłonny zapłacić wyższą stawkę za pracę zespołu poza normalnymi godzinami pracy, w nocy lub w weekendy, koszt może zostać zwiększony, ale wzrost ten jest zawsze negocjowany z klientem z wyprzedzeniem.


  Pracujemy od ponad 20 lat i przez ten czas nauczyliśmy się pracować dobrze . Powierz nam swój projekt i uzyskaj wspaniały rezultat za rozsądną cenę!