Tłumaczenie z indonezyjskiego. Ceny już od 139 zł za dokument.

Zamów tłumaczenia tekstów i dokumentów o dowolnej złożoności na język indonezyjski lub z języka indonezyjskiego w biurze tłumaczeń Nota Bene w Warszawie!

Ciekawostki o języku indonezyjskim

 • Język indonezyjski (ind. bahasa Indonesia) – język należący do rodziny języków austronezyjskich. Od 1949 roku objęty jest statusem języka urzędowego w Indonezji. Języka indonezyjskiego w Indonezji używa 197,7 milionów osób, z czego dla 42,8 miliona jest to język ojczysty
 • Indonezyjski jest zaadaptowaną postacią języka malajskiego; w związku z tym jest silnie zbliżony do standardowego języka malezyjskiego, odróżnia się zaś m.in. dużą liczbą zapożyczeń z języka niderlandzkiego oraz jawajskiego. Zapisywany jest przy pomocy podstawowego alfabetu łacińskiego składającego się z 26 liter
 • W 2010 roku języka indonezyjskiego jako języka ojczystego używało 42,8 miliona ludzi, a jako języka wyuczonego – 154,9 miliona. W sumie liczba osób znających język indonezyjski w Indonezji wynosi 197,7 miliona. Indonezyjski jest używany najczęściej jako język ojczysty w miastach Indonezji, natomiast jako język wyuczony – na terenach wiejskich, gdzie ludność posługuje się jednym z 700 języków regionalnych Edukacja oraz niemal wszystkie państwowe media i inne formy komunikacji odbywają się w języku indonezyjskim
 • W języku indonezyjskim można znaleźć liczne zapożyczenia z innych języków, w tym z sanskrytu, arabskiego, perskiego, portugalskiego, niderlandzkiego i chińskiego. Najwięcej obcego słownictwa zaczerpnięto z języka niderlandzkiego
 • Indonezyjski jest językiem bardzo fonetycznym. Kiedy już będziesz w stanie wymówić litery, będziesz w stanie wymówić każde słowo!
 • Indonezyjczycy mają pojęcie zwane „jam karet” (w dosłownym tłumaczeniu – „gumowy czas”), podobne do pojęcia „elastyczny czas”
 • Powtórzenie tego samego rzeczownika może być użyte do utworzenia liczby mnogiej, jak również do utworzenia innego słowa o podobnym pojęciu. Na przykład langit to niebo, a langit-langit to sufit, mata to oko, a mata-mata to szpieg.

  Z jakim rodzajem tekstów pracuje Biuro tłumaczeń Nota Bene?

  – Tłumaczenie z indonezyjskiego tekstów technicznych dotyczące elektroniki, lotnictwa i okrętownictwa, rolnictwa, przemysłu, przemysłu olejowego i chemicznego itd. W tym celu wybieramy tłumaczy, którzy znają specyfikę danego przemysłu.

  – Tłumaczenie z indonezyjskiego dla IT – okalizacji aplikacji, gier, oprogramowania i stron internetowych.

  – Tłumaczenie z indonezyjskiego tekstów medycznych — książki, instrukcje obsługi, artykuły do specjalistycznych publikacji drukowanych i online, dokumentacja medyczna, korespondencja z placówkami medycznymi, transkrypcje i tłumaczenia wyników badań, instrukcje stosowania leków i wiele innych. Tego typu tłumaczenia wymagają doskonałej znajomości terminologii medycznej i skupienia się na szczegółach, aby wyeliminować dwuznaczność, ponieważ rezultat może mieć wpływ na zdrowie lub życie wielu osób.

  – Tłumaczenie z indonezyjskiego tekstów prawniczych: statusy, rejestry aktów prawnych, akty założycielskie spółki, umowy, pełnomocnictwa, akta spraw i wiele innych podobnych dokumentów. Na prośbę klienta dokumenty mogą zostać opatrzone potwierdzeniem notarialnym albo poświadczeniem tłumacza przysięgłego – jeśli mają być wykorzystywane na terenie Polski.

  – Tłumaczenie z indonezyjskiego tekstów finansowych obejmuje zestawienia bilansowe, zwroty podatków, faktury płatnicze, listy przewozowe, dokumenty przetargowe itd.

  – Tłumaczenie z indonezyjskiego literatury i fikcji, marketingu i reklamy. W przeciwieństwie do poprzednich rodzajów tłumaczeń, w tym przypadku istnieje większe pole dla wyobraźni tłumacza, ponieważ tłumaczenie słowo w słowo nie jest konieczne. Najważniejsze jest to, aby przetłumaczony materiał miał taki sam wpływ jak oryginalna wersja, a doskonałe tłumaczenie może być pozytywnym dodatkiem.

  W jaki sposób uzyskać tłumaczenie z indonezyjskiego na angielski, polski, rosyjski, białoruski?

  Najpierw musisz złożyć zamówienie. Aby to zrobić, wyślij tekst źródłowy i określ swoje wymagania względem tłumaczenie z indonezyjskiego. Specjalista ds. obsługi klienta z Biura tłumaczeń Nota Bene przygotuje specyfikację istotnych warunków zamówienia w oparciu o konkretne cechy zamówienia. Jeśli projekt zawiera więcej niż jedno zadanie, utworzony zostanie unikalny glosariusz, aby zapewnić spójność i stosowanie prawidłowej terminologii.

  Zwykle nad tego typu projektami pracuje cały zespół specjalistów: tłumacz, korektor, edytor, osoba ds. kontroli jakości, projektant układu i menadżer, który będzie dostępny w godzinach pracy biura. Aby wykluczyć błąd ludzki, biuro tłumaczeń korzysta z nowoczesnych metod sprawdzania interpunkcji, idiomów, zapisów cyfrowych i wzorów. Materiał jest również sprawdzany przez głównego edytora.

  Poufność tłumaczonych informacji zapewniamy za pomocą specjalnej Umowy o zachowaniu poufności na życzenie klienta. Dokumenty mogą zostać dostarczone do dowolnego kraju.

  Cena za tłumaczenie z indonezyjskiego na angielski, polski, rosyjski, białoruski lub z angielskiego na odwrót

  Podstawowa stawka za tłumaczenie z indonezyjskiego dla dokumentów osobistych zaczyna się już od 139 PLN.

  Standardowa stawka za tłumaczenie standardowej strony zawierającej 1800 znaków z języka indonezyjskiego na angielski, polski, rosyjski, białoruski lub ukraiński wynosi 165 PLN lub 35 EUR.

  Standardowa opłata za tłumaczenie strony tekstu zawierającej 1800 znaków z języka rosyjskiego, białoruskiego lub angielskiego na indonezyjski wynosi 165 PLN lub 35 EUR.

  Bardzo rzadko doliczamy dodatkowe opłaty za tryb pilny lub tematy specjalistyczne, więc możesz mieć pewność, że cena nie wzrośnie, gdy dostarczymy projekt. To prawda, że w rzadkich przypadkach typu: „Potrzebujemy tego na wczoraj” oraz gdy klient jest gotowy zapłacić więcej, aby zespół realizował zadanie poza normalnymi godzinami pracy, w nocy lub w weekendy, cena może być wyższa, ale zawsze negocjujemy najpierw z klientem.

  Jesteśmy na rynku od ponad 20 lat i w tym czasie nauczyliśmy się dobrze pracować. Powierz nam tłumaczenie z indonezyjskiego i uzyskaj wspaniałe rezultaty w rozsądnej cenie!