Tłumacz przysięgły lacińy wykonuje oficjalne tłumaczenie pisemne dokumentów z lacińy na polski i odwrotnie. Dokumenty przetłumaczone i poświadczone przez tłumacza przysięgłego są akceptowane przez wszystkie urzędy i instytucje państwowe.

Biuro tłumaczeń NotaBene w Warszawie i Gdańsku oferuje tłumaczenia przysięgłe z lacińy na polski w celu przedłożenia ich w polskich instytucjach państwowych.

Tłumacz przysięgły lacińy wykonuje tłumaczenia dokumentów z lacińy na polski w następujących przypadkach:

  • Legalizacja pobytu w Polsce – przygotowanie dokumentów dotyczących karty pobytu tymczasowego lub karty pobytu stałego oraz obywatelstwa;
  • Uczestnictwo w naborze do szkoły lub na uczelnię;
  • Otwarcie rachunku bankowego;
  • Składanie wniosku o stypendium lub pomoc finansową w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych (ZUS);
  • wszelkie inne sytuacje wymagające oficjalnego tłumaczenia dokumentów z lacińy dla polskich instytucji państwowych.

Aby dowiedzieć się, jaka jest cena i termin realizacji tłumaczenia przysięgłego z lacińy na polski, należy wysłać zeskanowane dokumenty na nasz adres e-mail: biuro@notabeneby.com. W ciągu 1-2 godzin przeanalizujemy dokumenty, przedstawimy wycenę i termin realizacji, a jeśli zdecydujesz się na współpracę, poprosimy o wpłacenie zaliczki (gotówką lub kartą w naszym biurze). Podmiotom prawnym wystawiamy fakturę VAT.

Pilne tłumaczenia na lacińę lub z lacińy mogą kosztować 20-30% więcej, ale staramy się nie doliczać dodatkowych opłat, gdy to możliwe.

Tłumaczenia przysięgłe z/na lacińę – czas realizacji

Zazwyczaj termin wykonania standardowego tłumaczenia przysięgłego zawierającego 2-5 dokumentów wynosi od 2 do 3 dni roboczych. W przypadku konieczności przetłumaczenia ponad 5 dokumentów oferujemy termin realizacji w oparciu o dostępność tłumacza i Twoje wymagania.

Przetłumaczone dokumenty można odebrać osobiście w naszym biurze lub możemy wysłać je standardowym lub poleconym listem, albo za pośrednictwem usługi kurierskiej.

Biuro tłumaczeń NotaBene gwarantuje pełną poufność i nieskazitelną jakość tłumaczeń.

Legalizujemy również dokumenty wydane w Polsce, uzyskujemy na nich klauzulę Apostille

Można również zadawać dowolne pytania, wypełniając poniższy formularz kontaktowy lub dzwoniąc pod jeden z numerów telefonów wymienionych w sekcji Kontakt