Tłumaczenie z angielskiego lub na angielski w Biurze tłumaczeń Nota Bene. Cena od 70 zl.

Osoby i firmy najczęściej zlecają tłumaczenia z/na język angielski. I jest to zrozumiałe, język ten jest obecnie uważany za język globalny, co więcej, jest on językiem ojczystym ponad miliarda ludzi. Jest to język urzędowy mieszkańców USA, Wielkiej Brytanii, Australii i Nowej Zelandii, a także język ojczysty 400 milionów ludzi. Reszta uczy się go jako drugiego języka. Jednocześnie ma największą liczbę słów – 800 000.

Oferujemy tłumaczenia certyfikowane dokumentów z języka ukraińskiego, rosyjskiego i białoruskiego na język angielski dla potrzeb wniosków wizowych do ambasad USA, Kanady, Wielkiej Brytanii, Meksyku, Australii i Nowej Zelandii.

Tłumaczenie jest poświadczone podpisem tłumacza wewnętrznego oraz pieczęcią biura i jest z łatwością akceptowane przez ambasady tych krajów. Koszt tłumaczenia dokumentu zwykłego (aktu urodzenia, aktu małżeństwa, paszportu, dyplomu, zaświadczenia o niekaralności itp.) wynosi 60,00 PLN za dokument. Dokumenty niestandardowe o unikalnej treści (orzeczenia sądowe, suplementy do dyplomów, dokumenty dotyczące nieruchomości itp.) wyceniane są według stawki 60,00 PLN za 1800 znaków.

Działamy szybko, zapewniamy gotowość kompletu dokumentów w ciągu maksymalnie 2-3 dni.

Subtelności tłumaczenia z języka angielskiego

Pomimo powszechności języka angielskiego w każdym kraju występują pewne różnice, szczególnie w wymowie. Na przykład w Singapurze język angielski przez dziesięciolecia mieszał się z wieloma lokalnymi językami i dialektami, stając się Singlish. Podobna sytuacja ma miejsce w Korei. Tutaj został on przekształcony w Conglish (mieszanka angielskiego i koreańskiego) z wyrażeniami i lokalnymi znaczeniami unikalnymi dla tego kraju. Dlatego należy wziąć pod uwagę, dla jakiego kraju przeznaczony jest gotowy tekst i odpowiednio go dostosować.

Szukają Państwo tłumacza, który rozumie konkretną dziedzinę wiedzy pozajęzykowej? Skontaktujcie się z pracownikami Biura Tłumaczeń Nota Bene. Współpracujemy z ponad 100 wysoce profesjonalnymi tłumaczami z i na język angielski. Każdy z nich specjalizuje się w swojej tematyce.

Z jakim rodzajem tekstów pracuje Biuro tłumaczeń Nota Bene?

– Tłumaczenie z angielskiego tekstów technicznych dotyczące elektroniki, lotnictwa i okrętownictwa, rolnictwa, przemysłu, przemysłu olejowego i chemicznego itd. W tym celu wybieramy tłumaczy, którzy znają specyfikę danego przemysłu.

– Tłumaczenie z angielskiego dla IT – okalizacji aplikacji, gier, oprogramowania i stron internetowych.

– Tłumaczenie z angielskiego tekstów medycznych — książki, instrukcje obsługi, artykuły do specjalistycznych publikacji drukowanych i online, dokumentacja medyczna, korespondencja z placówkami medycznymi, transkrypcje i tłumaczenia wyników badań, instrukcje stosowania leków i wiele innych. Tego typu tłumaczenia wymagają doskonałej znajomości terminologii medycznej i skupienia się na szczegółach, aby wyeliminować dwuznaczność, ponieważ rezultat może mieć wpływ na zdrowie lub życie wielu osób.

– Tłumaczenie z angielskiego tekstów prawniczych: statusy, rejestry aktów prawnych, akty założycielskie spółki, umowy, pełnomocnictwa, akta spraw i wiele innych podobnych dokumentów. Na prośbę klienta dokumenty mogą zostać opatrzone potwierdzeniem notarialnym albo poświadczeniem tłumacza przysięgłego – jeśli mają być wykorzystywane na terenie Polski.

– Tłumaczenie z angielskiego tekstów finansowych obejmuje zestawienia bilansowe, zwroty podatków, faktury płatnicze, listy przewozowe, dokumenty przetargowe itd.

– Tłumaczenie z angielskiego literatury i fikcji, marketingu i reklamy. W przeciwieństwie do poprzednich rodzajów tłumaczeń, w tym przypadku istnieje większe pole dla wyobraźni tłumacza, ponieważ tłumaczenie słowo w słowo nie jest konieczne. Najważniejsze jest to, aby przetłumaczony materiał miał taki sam wpływ jak oryginalna wersja, a doskonałe tłumaczenie może być pozytywnym dodatkiem.

W jaki sposób uzyskać tłumaczenie z angielskiego na angielski, polski, rosyjski, białoruski?

Najpierw musisz złożyć zamówienie. Aby to zrobić, wyślij tekst źródłowy i określ swoje wymagania względem tłumaczenie z angielskiego. Specjalista ds. obsługi klienta z Biura tłumaczeń Nota Bene przygotuje specyfikację istotnych warunków zamówienia w oparciu o konkretne cechy zamówienia. Jeśli projekt zawiera więcej niż jedno zadanie, utworzony zostanie unikalny glosariusz, aby zapewnić spójność i stosowanie prawidłowej terminologii.

Zwykle nad tego typu projektami pracuje cały zespół specjalistów: tłumacz, korektor, edytor, osoba ds. kontroli jakości, projektant układu i menadżer, który będzie dostępny w godzinach pracy biura. Aby wykluczyć błąd ludzki, biuro tłumaczeń korzysta z nowoczesnych metod sprawdzania interpunkcji, idiomów, zapisów cyfrowych i wzorów. Materiał jest również sprawdzany przez głównego edytora.

Poufność tłumaczonych informacji zapewniamy za pomocą specjalnej Umowy o zachowaniu poufności na życzenie klienta. Dokumenty mogą zostać dostarczone do dowolnego kraju.

Cena za tłumaczenie z angielskiego na angielski, polski, rosyjski, białoruski lub z angielskiego na odwrót

Podstawowa stawka za tłumaczenie z angielskiego dla dokumentów osobistych zaczyna się już od 70 PLN.

Standardowa stawka za tłumaczenie standardowej strony zawierającej 1800 znaków z języka angielskiego na angielski, polski, rosyjski, białoruski lub ukraiński wynosi 70 PLN lub 14 EUR.

Standardowa opłata za tłumaczenie strony tekstu zawierającej 1800 znaków z języka rosyjskiego, białoruskiego lub angielskiego na angielski wynosi 70 PLN lub 14 EUR.

Bardzo rzadko doliczamy dodatkowe opłaty za tryb pilny lub tematy specjalistyczne, więc możesz mieć pewność, że cena nie wzrośnie, gdy dostarczymy projekt. To prawda, że w rzadkich przypadkach typu: „Potrzebujemy tego na wczoraj” oraz gdy klient jest gotowy zapłacić więcej, aby zespół realizował zadanie poza normalnymi godzinami pracy, w nocy lub w weekendy, cena może być wyższa, ale zawsze negocjujemy najpierw z klientem.

Jesteśmy na rynku od ponad 20 lat i w tym czasie nauczyliśmy się dobrze pracować. Powierz nam tłumaczenie z angielskiego i uzyskaj wspaniałe rezultaty w rozsądnej cenie!