Tłumaczenia z angielskiego lub na angielski w Biurze tłumaczeń Nota Bene

Osoby i firmy najczęściej zlecają tłumaczenia z/na język angielski. I jest to zrozumiałe, język ten jest obecnie uważany za język globalny, co więcej, jest on językiem ojczystym ponad miliarda ludzi. Jest to język urzędowy mieszkańców USA, Wielkiej Brytanii, Australii i Nowej Zelandii, a także język ojczysty 400 milionów ludzi. Reszta uczy się go jako drugiego języka. Jednocześnie ma największą liczbę słów – 800 000.

Oferujemy tłumaczenia certyfikowane dokumentów z języka ukraińskiego, rosyjskiego i białoruskiego na język angielski dla potrzeb wniosków wizowych do ambasad USA, Kanady, Wielkiej Brytanii, Meksyku, Australii i Nowej Zelandii.

Tłumaczenie jest poświadczone podpisem tłumacza wewnętrznego oraz pieczęcią biura i jest z łatwością akceptowane przez ambasady tych krajów. Koszt tłumaczenia dokumentu zwykłego (aktu urodzenia, aktu małżeństwa, paszportu, dyplomu, zaświadczenia o niekaralności itp.) wynosi 60,00 PLN za dokument. Dokumenty niestandardowe o unikalnej treści (orzeczenia sądowe, suplementy do dyplomów, dokumenty dotyczące nieruchomości itp.) wyceniane są według stawki 60,00 PLN za 1800 znaków.

Działamy szybko, zapewniamy gotowość kompletu dokumentów w ciągu maksymalnie 2-3 dni.

Subtelności tłumaczenia z języka angielskiego

Pomimo powszechności języka angielskiego w każdym kraju występują pewne różnice, szczególnie w wymowie. Na przykład w Singapurze język angielski przez dziesięciolecia mieszał się z wieloma lokalnymi językami i dialektami, stając się Singlish. Podobna sytuacja ma miejsce w Korei. Tutaj został on przekształcony w Conglish (mieszanka angielskiego i koreańskiego) z wyrażeniami i lokalnymi znaczeniami unikalnymi dla tego kraju. Dlatego należy wziąć pod uwagę, dla jakiego kraju przeznaczony jest gotowy tekst i odpowiednio go dostosować.

Szukają Państwo tłumacza, który rozumie konkretną dziedzinę wiedzy pozajęzykowej? Skontaktujcie się z pracownikami Biura Tłumaczeń Nota Bene. Współpracujemy z ponad 100 wysoce profesjonalnymi tłumaczami z i na język angielski. Każdy z nich specjalizuje się w swojej tematyce.

Z jakimi rodzajami tekstów pracuje Biuro Tłumaczeń Nota Bene?

  • Tłumaczenia techniczne z języka angielskiego i na język angielski – tłumaczymy wszelkie projekty z zakresu elektroniki, lotnictwa i przemysłu stoczniowego, rolnictwa, przemysłu, petrochemii itp. W tym celu wybieramy tłumaczy, którzy rozumieją specyfikę danej branży.
  • Tłumaczenia dla branży IT z i na język angielski w celu lokalizacji aplikacji, gier, oprogramowania i stron internetowych
  • Tłumaczenia medyczne z języka angielskiego i na język angielski – książki, poradniki, artykuły w specjalistycznych wydaniach drukowanych i internetowych, epikryzy chorób, korespondencja z instytucjami medycznymi, transkrypcje i tłumaczenia wyników badań, instrukcje do leków i wiele innych. Ten rodzaj tłumaczeń wymaga bezbłędnej znajomości terminologii medycznej oraz wysokiej dbałości o szczegóły, nie pozostawiając żadnych niejasności, gdyż często wykonywana praca może mieć wpływ na zdrowie lub życie wielu osób.
  • Tłumaczenie prawne: mówimy o tłumaczeniu dokumentów korporacyjnych: statutów, aktów rejestracyjnych, umów założycielskich, umów, pełnomocnictw, akt sądowych i wielu innych podobnych dokumentów. Na życzenie klienta dokumenty mogą być poświadczone notarialnie lub przez tłumacza przysięgłego – jeśli są one przeznaczone do użytku w Polsce.
  • Tłumaczenia ekonomiczne: ten rodzaj tłumaczeń obejmuje tłumaczenie bilansów, deklaracji podatkowych, faktur płatniczych, listów przewozowych, dokumentów przetargowych itp.
  • Tłumaczenie literackie lub beletrystyczne to tłumaczenie dzieł literatury pięknej, materiałów marketingowych i reklamowych. W przeciwieństwie do poprzednich rodzajów tłumaczeń, w tym przypadku jest więcej miejsca na kreatywność tłumacza, ponieważ nie ma potrzeby tłumaczenia dosłownie „słowo w słowo”. Najważniejsze jest to, aby przetłumaczony materiał miał taki sam efekt jak oryginał, a często dobry tłumacz sprawia, że jest jeszcze lepszy.

Jak powstaje tłumaczenie z języka polskiego, ukraińskiego lub rosyjskiego na język angielski?

Przede wszystkim należy zlecić tłumaczenie z języka angielskiego lub na język angielski. W tym celu należy przesłać tekst źródłowy i określić wymagania dotyczące tłumaczenia na język angielski. Następnie Specjalista ds. Obsługi Klienta Biura Tłumaczeń Nota Bene sporządza SIWZ, która uwzględnia wszystkie cechy szczególne zlecenia. W razie potrzeby, jeśli projekt ma być użyty więcej niż jeden raz, tworzony jest unikalny słownik, aby zapewnić jednolitość i poprawność użycia terminologii.

Nad każdym projektem pracuje kilkuosobowy zespół profesjonalistów: tłumacz, korektor, redaktor, kontroler jakości, projektant layoutu oraz kierownik, który jest pod telefonem w godzinach pracy. W celu zmniejszenia czynnika ludzkiego biuro tłumaczeń korzysta z nowoczesnych usług sprawdzania interpunkcji, idiomów, wyrażeń liczbowych i formuł. Materiał jest również weryfikowany przez redaktora naczelnego.

Poufność informacji uzyskanych w trakcie tłumaczenia na język angielski jest zapewniona poprzez zawarcie specjalnej umowy NDA, jeśli klient sobie tego życzy. Możliwa jest dostawa dokumentów do każdego kraju na świecie.

Koszt tłumaczenia z języka polskiego, ukraińskiego lub rosyjskiego na język angielski i odwrotnie.

Standardowa cena za tłumaczenie strony tekstowej o objętości 1800 znaków z języka angielskiego na język rosyjski, białoruski, ukraiński lub polski wynosi 60,00 PLN lub 13,00 EUR.

Standardowa cena za tłumaczenie strony tekstowej o objętości 1800 znaków z języka rosyjskiego, białoruskiego, ukraińskiego i polskiego na język angielski wynosi 60,00 PLN lub 13,00 EUR.

Bardzo rzadko stosujemy dodatkowe opłaty za „pilność” lub „specjalistyczny temat”, więc możesz mieć pewność, że cena nie wzrośnie, gdy projekt zostanie dostarczony. To prawda, że w rzadkich przypadkach, gdy „potrzebujemy tego na wczoraj” i klient jest skłonny zapłacić wyższą stawkę za pracę zespołu poza normalnymi godzinami pracy, w nocy lub w weekendy, koszt może zostać zwiększony, ale wzrost ten jest zawsze negocjowany z klientem z wyprzedzeniem.

Pracujemy od ponad 20 lat i przez ten czas nauczyliśmy się pracować dobrze.
Powierz nam swój projekt i uzyskaj wspaniały rezultat za rozsądną cenę!