Agencja Nota Bene to doświadczona firma, zatrudniająca wysoko wykwalifikowanych tłumaczy. Dzięki szybkiemu rozwojowi przedsiębiorstwa, jesteśmy w stanie zaoferować Państwu bogatą ofertę, w skład której wchodzą tłumaczenia konsekutywne. Nasi tłumacze cechują się doskonałą znajomością języka oraz posiadają szerokie kompetencje, które nabyli podczas wielu lat treningu i pracy. Dzięki temu jesteśmy w stanie zaoferować Państwu tłumaczenie konsekutywne na najwyższym poziomie.

Czym charakteryzuje się tłumaczenie konsekutywne?

Ten rodzaj tłumaczenia nazywany jest również następczym i polega na przekładzie wypowiedzi mówcy zaraz po jej zakończeniu. Tłumacz wykorzystuje krótkie pauzy i na bieżąco tłumaczy wypowiadaną treść. Jest to bardzo trudna i wymagająca forma, dlatego osoba taka musi cechować się bardzo dobrą pamięcią. Mówca może podzielić treść zarówno na krótsze, jak i dłuższe fragmenty, zaś rolą tłumacza jest klarowne przedstawienie głównych idei wypowiedzi. Warto pamiętać, że tłumaczenia konsekutywne nigdy nie mogą być wykonywane dosłownie, ponieważ brzmiałyby wówczas nielogicznie.

Tłumacz musi charakteryzować się również podzielnością uwagi, skupieniem i odwagą – nie może bowiem krępować się i stresować podczas wystąpień publicznych. Niezwykle przydatna jest także umiejętność szybkiego sporządzania notatek. Są one bardzo ważne i znacznie ułatwiają pracę, pozwalając skupić się na najistotniejszych kwestiach wystąpienia. Notatki muszą być krótkie i treściwe, tłumacze mają opracowany system ich tworzenia – najczęściej używają skrótów, symboli lub słów-„kluczy”.

Bardzo często tłumaczenie konsekutywne wykorzystywane jest na mniejszych spotkaniach biznesowych, konferencjach, szkoleniach, prezentacjach, podczas wywiadów czy negocjacji biznesowych. Do tego rodzaju przekładów niepotrzebny jest żaden specjalistyczny sprzęt, tak jak to bywa przy tłumaczeniach symultanicznych. Serdecznie zapraszamy do bliższego zapoznania się z ofertą przekładów ustnych konsekutywnych, realizowanych przez naszą agencję. Oferujemy je w wielu językach, m.in. gruzińskim, ukraińskim, rosyjskim, japońskim, tajskim, arabskim,koreańskim, chińskim i innych. Chętnie zaprezentujemy szczegółową ofertę oraz przedstawimy atrakcyjne warunki współpracy wraz z wyceną. Jesteśmy przekonani, że podobnie jak inni Klienci, również Państwo będą zadowoleni z usług firmy Nota Bene. Zachęcamy do kontaktu mailowego, telefonicznego lub osobistego w naszej siedzibie w Białymstoku.