Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów, agencja Nota Bene oferuje Państwu również tłumaczenia symultaniczne, inaczej znane jako równoczesne. Trzeba przyznać, że jest to jeden z najtrudniejszych, najbardziej skomplikowanych rodzajów tłumaczeń ustnych. Wymaga on od tłumacza nie tylko doskonałej, perfekcyjnej wręcz znajomości języka, ale również ogromnego skupienia, bardzo dobrego przygotowania i długiego treningu. Prócz tego tłumacz symultaniczny musi charakteryzować się podzielnością uwagi oraz refleksem, bardzo ważna jest także nienaganna dykcja. Aby zostać takim specjalistą, trzeba ciężko pracować, a także przejść odpowiedni trening, który uczy przyszłego tłumacza specyfiki tego zajęcia.

Czym charakteryzuje się tłumaczenie symultaniczne?

Specjailsta zajmujący się tego rodzaju tłumaczeniami dokonuje przekładu ustnego równocześnie z mówiącym – na bieżąco tłumaczy język wyjściowy na docelowy. Z racji tego, że nie ma on bezpośredniego kontaktu z osobą przemawiającą oraz nie słyszy słów wypowiadanych do mikrofonu, nie może poprosić o powtórzenie jakiegoś zdania czy wyrażenia. Tłumacz symultaniczny jest zamknięty w dźwiękoszczelnej kabinie i pracuje w słuchawkach. To sprawia, że wykonywane tłumaczenie jest naprawdę skomplikowanym i niełatwym zadaniem, wymagającym bardzo dużej koncentracji i uwagi. 

Najczęściej tłumaczenie symultaniczne wykorzystywane jest na różnego typu konferencjach międzynarodowych, obradach i seminariach, wielojęzycznych kongresach, szkoleniach czy ważnych spotkaniach z zagranicznymi gośćmi. Praca na stanowisku tłumacza jest naprawdę trudna i bardzo wymagająca, dlatego profesjonalni tłumacze w trakcie pracy zmieniają się co około pół godziny. Dzięki temu są w stanie utrzymać najwyższy poziom koncentracji na wykonywanym zadaniu.

Nasza agencja zatrudnia wyjątkowo uzdolnionych i wykwalifikowanych tłumaczy symultanicznych. Oferujemy Państwu wykonywanie przekładów w różnych językach. Zapewniamy nie tylko najlepszych specjalistów, ale również niezbędny sprzęt i zaplecze techniczne wykorzystywane przy tego rodzaju tłumaczeniach. Prócz tego, służymy fachową pomocą i doradztwem w całym procesie przygotowania wielojęzycznych spotkań czy konferencji. Chętnie pomożemy Państwu na każdym etapie realizacji i zadbamy o to, by wszystko przebiegło zgodnie z planem. W razie pytań czy wątpliwości, serdecznie zapraszamy do skontaktowania się z agencją Nota Bene. Nasi pracownicy chętnie odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania oraz zaprezentują aktualną ofertę tłumaczeń.