Agencja tłumaczeń “Nota Bene” świadczy usługi w zakresie tłumaczeń tekstów o różnej tematyce i o różnym stopniu trudności z języka koreańskiego na polski i z polskiego na koreański.

Ceny już od 119 zł za dokument, gotowy tego samego lub następnego dnia!

Zamów tłumaczenia tekstów i dokumentów o dowolnej złożoności na język koreański lub z języka koreańskiego w biurze tłumaczeń Nota Bene w Warszawie!

Współczesny koreański jest językiem izolowanym, ale ma pewne gramatyczne podobieństwa do japońskiego, a około dwie trzecie jego słów pochodzi z chińskiego. Koreańczycy również zaczęli używać pisma chińskiego przed XV wiekiem, kiedy to król z dynastii Joseon Sejong Wielki stworzył alfabet Hangul, aby poprawić umiejętność czytania i pisania. Koreański jest językiem urzędowym obu państw półwyspu: KRLD i Republiki Korei, choć w każdym z tych państw istnieją różne formy literackie tego języka. Aplikacja UTalk uczy wariantu języka Republiki Korei. Język koreański jest również używany w różnym stopniu w Chinach, Japonii, USA i Rosji.

Ciekawostki o języku koreańskim

 • Według jednej wersji język koreański należy do ałtajskiej grupy języków, według innej – do tungusko-mandżurskiej. Posiada status języka oficjalnego w Korei Północnej i Południowej, rozpowszechniony jest również w Chinach, Japonii, USA, Rosji i krajach Azji Środkowej. Językiem koreańskim posługuje się ok. 78 milionów osób.
 • W języku koreańskim wyróżnia się 6 dialektów, które nieznacznie się od siebie różnią. Za normę w literackiej odmianie współczesnego języka koreańskiego uważa się od roku 1936 język stolicy.
 • Pismo koreańskie, nazywane obecnie hangul, zostało stworzone w 1443 roku. Przed tym do zapisu wykorzystywane były hieroglify chińskie.
 • Kobiety i mężczyźni nazywają brata i siostrę inaczej: w wersji kobiecej brata określa się jako oppa, siostrę onni, w wersji męskiej – odpowiednio hon i nunna.
 • Język koreański jest uważany za jeden z najbardziej uprzejmych na świecie.
 • Język koreański używa dwóch różnych systemów numeracji do określania czasu, koreański system numeracji jest używany dla godzin, a chiński system numeracji jest używany dla minut
 • „Seul” (stolica Korei Południowej) dosłownie tłumaczy się jako „stolica”.

  Z jakimi rodzajami tekstów pracuje Biuro Tłumaczeń Nota Bene?

  • Tłumaczenia techniczne z języka koreańskiego i na język koreański – tłumaczymy wszelkie projekty z zakresu elektroniki, lotnictwa i przemysłu stoczniowego, rolnictwa, przemysłu, petrochemii itp. W tym celu wybieramy tłumaczy, którzy rozumieją specyfikę danej branży.
  • Tłumaczenia dla branży IT z i na język koreański w celu lokalizacji aplikacji, gier, oprogramowania i stron internetowych
  • Tłumaczenia medyczne z języka koreańskiego i na język koreański – książki, poradniki, artykuły w specjalistycznych wydaniach drukowanych i internetowych, epikryzy chorób, korespondencja z instytucjami medycznymi, transkrypcje i tłumaczenia wyników badań, instrukcje do leków i wiele innych. Ten rodzaj tłumaczeń wymaga bezbłędnej znajomości terminologii medycznej oraz wysokiej dbałości o szczegóły, nie pozostawiając żadnych niejasności, gdyż często wykonywana praca może mieć wpływ na zdrowie lub życie wielu osób.
  • Tłumaczenie prawne: mówimy o tłumaczeniu dokumentów korporacyjnych: statutów, aktów rejestracyjnych, umów założycielskich, umów, pełnomocnictw, akt sądowych i wielu innych podobnych dokumentów. Na życzenie klienta dokumenty mogą być poświadczone notarialnie lub przez tłumacza przysięgłego – jeśli są one przeznaczone do użytku w Polsce.
  • Tłumaczenia ekonomiczne: ten rodzaj tłumaczeń obejmuje tłumaczenie bilansów, deklaracji podatkowych, faktur płatniczych, listów przewozowych, dokumentów przetargowych itp.
  • Tłumaczenie literackie lub beletrystyczne to tłumaczenie dzieł literatury pięknej, materiałów marketingowych i reklamowych. W przeciwieństwie do poprzednich rodzajów tłumaczeń, w tym przypadku jest więcej miejsca na kreatywność tłumacza, ponieważ nie ma potrzeby tłumaczenia dosłownie „słowo w słowo”. Najważniejsze jest to, aby przetłumaczony materiał miał taki sam efekt jak oryginał, a często dobry tłumacz sprawia, że jest jeszcze lepszy.

  Jak powstaje tłumaczenie z języka polskiego, ukraińskiego lub rosyjskiego na język koreański?

  Przede wszystkim należy zlecić tłumaczenie z języka koreańskiego lub na język koreański. W tym celu należy przesłać tekst źródłowy i określić wymagania dotyczące tłumaczenia na język koreański. Następnie Specjalista ds. Obsługi Klienta Biura Tłumaczeń Nota Bene sporządza SIWZ, która uwzględnia wszystkie cechy szczególne zlecenia. W razie potrzeby, jeśli projekt ma być użyty więcej niż jeden raz, tworzony jest unikalny słownik, aby zapewnić jednolitość i poprawność użycia terminologii.

  Nad każdym projektem pracuje kilkuosobowy zespół profesjonalistów: tłumacz, korektor, redaktor, kontroler jakości, projektant layoutu oraz kierownik, który jest pod telefonem w godzinach pracy. W celu zmniejszenia czynnika ludzkiego biuro tłumaczeń korzysta z nowoczesnych usług sprawdzania interpunkcji, idiomów, wyrażeń liczbowych i formuł. Materiał jest również weryfikowany przez redaktora naczelnego.

  Poufność informacji uzyskanych w trakcie tłumaczenia na język koreański jest zapewniona poprzez zawarcie specjalnej umowy NDA, jeśli klient sobie tego życzy. Możliwa jest dostawa dokumentów do każdego kraju na świecie.

  Koszt tłumaczenia z języka polskiego, ukraińskiego lub rosyjskiego na język koreański i odwrotnie.

  Standardowa cena za tłumaczenie strony tekstowej o objętości 1800 znaków z języka koreańskiego na język rosyjski, białoruski, ukraiński lub polski wynosi 155,00 PLN lub 34,50 EUR.

  Standardowa cena za tłumaczenie strony tekstowej o objętości 1800 znaków z języka rosyjskiego, białoruskiego, ukraińskiego i polskiego na język koreański wynosi 165,00 PLN lub 36,50 EUR.

  Bardzo rzadko stosujemy dodatkowe opłaty za „pilność” lub „specjalistyczny temat”, więc możesz mieć pewność, że cena nie wzrośnie, gdy projekt zostanie dostarczony. To prawda, że w rzadkich przypadkach, gdy „potrzebujemy tego na wczoraj” i klient jest skłonny zapłacić wyższą stawkę za pracę zespołu poza normalnymi godzinami pracy, w nocy lub w weekendy, koszt może zostać zwiększony, ale wzrost ten jest zawsze negocjowany z klientem z wyprzedzeniem.


  Pracujemy od ponad 20 lat i przez ten czas nauczyliśmy się pracować dobrze . Powierz nam swój projekt i uzyskaj wspaniały rezultat za rozsądną cenę!