Tłumaczenie przysięgłe z angielskiego lub na język angielski

to dokument zawierający tłumaczenie, które jest możliwie najbardziej dokładne i w pełni odpowiada oryginalnemu dokumentowi. Dokładność i prawdziwość tłumaczenia zostaje poświadczona przez specjalistę mianowanego przez polski rząd – tłumacza przysięgłego, który posiada świadectwo wydane przez Ministerstwo Sprawiedliwości.

Oferujemy tłumaczenia certyfikowane dokumentów z języka ukraińskiego, rosyjskiego i białoruskiego na język angielski dla potrzeb wniosków wizowych do ambasad USA, Kanady, Wielkiej Brytanii, Meksyku, Australii i Nowej Zelandii.

Tłumaczenie jest poświadczone podpisem tłumacza wewnętrznego oraz pieczęcią biura i jest z łatwością akceptowane przez ambasady tych krajów. Koszt tłumaczenia dokumentu zwykłego (aktu urodzenia, aktu małżeństwa, paszportu, dyplomu, zaświadczenia o niekaralności itp.) wynosi 50,00 PLN za dokument. Dokumenty niestandardowe o unikalnej treści (orzeczenia sądowe, suplementy do dyplomów, dokumenty dotyczące nieruchomości itp.) wyceniane są według stawki 50,00 PLN za 1800 znaków.

Działamy szybko, zapewniamy gotowość kompletu dokumentów w ciągu maksymalnie 2-3 dni.

Tłumaczenie przysięgłe z języka angielskiego lub na język angielski w Warszawie i innych miastach potrzebne w następujących przypadkach:

  • Legalizacja pobytu na terenie Polski – wiza, przygotowanie dokumentów związanych z kartą pobytu czasowego, kartą pobytu stałego, obywatelstwem – należy przedłożyć tłumaczenia przysięgłe aktu urodzenia i ślubu w języku polskim, a także tłumaczenie przysięgłe dokumentów dotyczących ubezpieczenia
  • Aby wziąć udział w rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej lub na uczelnię, potrzebne jest tłumaczenie przysięgłe świadectwa lub dyplomu na język polski
  • Aby otworzyć konto bankowe
  • Jeśli składasz wniosek o stypendium naukowe lub inną formę wsparcia finansowego w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych (ZUS), potrzebne jest tłumaczenie przysięgłe zaświadczenia o zarobkach, wyciągów z konta itd.)
  • Tłumaczenie przysięgłe z języka angielskiego na polski potrzebne jest w przypadku dokumentów potwierdzających edukację i doświadczenie zawodowe w celu znalezienia legalnego zatrudnienia w Polsce
  • zwykle wykonuje się tłumaczenia przysięgłe z języka angielskiego w przypadku różnych zezwoleń, certyfikatów i patentów.

Koszt tłumaczenia przysięgłego z języka angielskiego na język polski:
Aby dowiedzieć się, jaka jest cena i termin realizacji, należy wysłać zeskanowane dokumenty na nasz adres e-mail:biuro@notabeneby.com. W ciągu 1-2 godzin ocenimy koszt i termin realizacji, przekażemy szczegóły dotyczące naszej oferty i jeśli zdecydujesz na współpracę, poprosimy o wpłacenie zaliczki (gotówką lub kartą w naszym biurze). Podstawowa stawka za tłumaczenie przysięgłe z języka angielskiego na język polski w normalnym trybie wynosi 100 PLN. Podmiotom prawnym wystawiamy fakturę VAT.

Terminy realizacji tłumaczenia przysięgłego z języka angielskiego na język polski

Zwykle realizacja standardowego tłumaczenia przysięgłego z języka angielskiego (np. 2 do 5 standardowych dokumentów) zajmuje od 2 do 3 dni roboczych. Standardowa strona tłumaczenia przysięgłego zawiera 1125 znaków ze spacjami. 

Jeśli potrzebna jest legalizacja dokumentów (apostille) w krajach obcych, możesz również się z nami skontaktować. Koszt uzyskania apostille w Sądzie Rejonowym i Ministerstwie Spraw Zagranicznych w Warszawie wynosi 208 PLN netto wraz z opłatami. Po prostu wyślij nam dokumenty, które mają zostać zalegalizowane, pocztą lub kurierem, a my odeślemy je na Twój adres w ciągu kilku dni roboczych.

Ustne tłumaczenie przysięgłe (poświadczone) z języka angielskiego na język polski to oficjalna usługa tłumaczenia ustnego świadczona przez tłumacza przysięgłego. Jest wymagane podczas wizyt w instytucjach publicznych, np. w biurach notariusza, na komisariatach policji lub podczas rozpraw sądowych.

Aby umożliwić tłumaczowi realizację zlecenia na najwyższym poziomie, konieczne jest zapewnienie materiałów pisemnych dotyczących tematu nadchodzącego tłumaczenia z wyprzedzeniem: prezentacji, tekstów przemówienia, sprawozdań, czy punktów negocjacji.

Biuro tłumaczeń Nota Bene zapewnia pełną poufność i nieskazitelną jakość tłumaczeń konsekutywnych. Doświadczeni tłumacze ustni pracują w różnych dziedzinach i zapewniają wsparcie językowe na najwyższym poziomie podczas wydarzeń.

Aby zamówić usługi świadczone przez tłumacza przysięgłego lub zwykłego, należy wysłać do nas zapytanie przynajmniej dzień wcześniej, korzystając z poniższego formularza lub wysyłając wiadomość e-mail na adres: biuro@notabeneby.com.

Można również zadawać dowolne pytania, wypełniając poniższy formularz kontaktowy lub dzwoniąc pod jeden z numerów telefonów wymienionych w sekcji Kontakt