Agencja tłumaczeń “Nota Bene” świadczy usługi w zakresie tłumaczeń tekstów o różnej tematyce i o różnym stopniu trudności z języka mongolskiego na polski i z polskiego na mongolski.

Ceny już od 99 zł za dokument, gotowy tego samego lub następnego dnia!

Zamów tłumaczenia tekstów i dokumentów o dowolnej złożoności na język mongolski lub z języka mongolskiego w profesjonalnym biurze tłumaczeń Nota Bene w Warszawie!

Język mongolski należy do rodziny mongolskiej języków ałtajskich i jest językiem urzędowym Mongolii. Posługuje się nim ok. 2,3 milionów osób w Mongolii i w Regionie Autonomicznym Mongolii Wewnętrznej w Chinach. Mimo niedużej liczby osób posługujących się tym językiem obszar geograficzny jego występowania jest dosyć rozległy od północno-wschodnich prowincji ChRL do międzyrzecza Donu i Wołgi.

Jako język narodowy Mongolii zaczął kształtować się po Rewolucji Mongolskiej w roku 1921 na bazie dialektu chałchaskiego. W zapisie graficznym wykorzystywana jest cyrylica.

W języku mongolskim wyróżnia się kilka dialektów, które ukształtowały się w związku z geograficzną izolacją niektórych terenów zamieszkałych przez jego użytkowników.

Ciekawostki o języku mongolskim

 • Do mongolskiej rodziny językowej należą niektóre języki narodów Rosji, w tym kałmucki i buriacki
 • Na terenie Chin mieszka około pięciu milionów etnicznych Mongołów, którzy stopniowo zapominają język mongolski, ponieważ w większości sytuacji codziennych posługują się językiem chińskim
 • W Chinach żyje około pięciu milionów etnicznych Mongołów, którzy stopniowo zapominają języka mongolskiego, ponieważ posługują się głównie językiem chińskim
 • Do mongolskiej rodziny językowej należą niektóre języki rozpowszechnione na terytorium Rosji, w tym kałmucki i buriacki
 • Język mongolski jest językiem urzędowym w niektórych regionach Chin, np. w Regionie Autonomicznym Mongolii Wewnętrznej
 • Aż do końca II wojny światowej ZSRR był jedynym państwem, które uznało niezależność Mongolii od Chin
 • Pierwszym amerykańskim przywódcą, który odwiedził Mongolię był George W. Bush

  Z jakimi rodzajami tekstów pracuje Biuro Tłumaczeń Nota Bene?

  • Tłumaczenia techniczne z języka mongolskiego i na język mongolski – tłumaczymy wszelkie projekty z zakresu elektroniki, lotnictwa i przemysłu stoczniowego, rolnictwa, przemysłu, petrochemii itp. W tym celu wybieramy tłumaczy, którzy rozumieją specyfikę danej branży.
  • Tłumaczenia dla branży IT z i na język mongolski w celu lokalizacji aplikacji, gier, oprogramowania i stron internetowych
  • Tłumaczenia medyczne z języka mongolskiego i na język mongolski – książki, poradniki, artykuły w specjalistycznych wydaniach drukowanych i internetowych, epikryzy chorób, korespondencja z instytucjami medycznymi, transkrypcje i tłumaczenia wyników badań, instrukcje do leków i wiele innych. Ten rodzaj tłumaczeń wymaga bezbłędnej znajomości terminologii medycznej oraz wysokiej dbałości o szczegóły, nie pozostawiając żadnych niejasności, gdyż często wykonywana praca może mieć wpływ na zdrowie lub życie wielu osób.
  • Tłumaczenie prawne: mówimy o tłumaczeniu dokumentów korporacyjnych: statutów, aktów rejestracyjnych, umów założycielskich, umów, pełnomocnictw, akt sądowych i wielu innych podobnych dokumentów. Na życzenie klienta dokumenty mogą być poświadczone notarialnie lub przez tłumacza przysięgłego – jeśli są one przeznaczone do użytku w Polsce.
  • Tłumaczenia ekonomiczne: ten rodzaj tłumaczeń obejmuje tłumaczenie bilansów, deklaracji podatkowych, faktur płatniczych, listów przewozowych, dokumentów przetargowych itp.
  • Tłumaczenie literackie lub beletrystyczne to tłumaczenie dzieł literatury pięknej, materiałów marketingowych i reklamowych. W przeciwieństwie do poprzednich rodzajów tłumaczeń, w tym przypadku jest więcej miejsca na kreatywność tłumacza, ponieważ nie ma potrzeby tłumaczenia dosłownie „słowo w słowo”. Najważniejsze jest to, aby przetłumaczony materiał miał taki sam efekt jak oryginał, a często dobry tłumacz sprawia, że jest jeszcze lepszy.

  Jak powstaje tłumaczenie z języka polskiego, ukraińskiego lub rosyjskiego na język mongolski?

  Przede wszystkim należy zlecić tłumaczenie z języka mongolskiego lub na język mongolski. W tym celu należy przesłać tekst źródłowy i określić wymagania dotyczące tłumaczenia na język mongolski. Następnie Specjalista ds. Obsługi Klienta Biura Tłumaczeń Nota Bene sporządza SIWZ, która uwzględnia wszystkie cechy szczególne zlecenia. W razie potrzeby, jeśli projekt ma być użyty więcej niż jeden raz, tworzony jest unikalny słownik, aby zapewnić jednolitość i poprawność użycia terminologii.

  Nad każdym projektem pracuje kilkuosobowy zespół profesjonalistów: tłumacz, korektor, redaktor, kontroler jakości, projektant layoutu oraz kierownik, który jest pod telefonem w godzinach pracy. W celu zmniejszenia czynnika ludzkiego biuro tłumaczeń korzysta z nowoczesnych usług sprawdzania interpunkcji, idiomów, wyrażeń liczbowych i formuł. Materiał jest również weryfikowany przez redaktora naczelnego.

  Poufność informacji uzyskanych w trakcie tłumaczenia na język mongolski jest zapewniona poprzez zawarcie specjalnej umowy NDA, jeśli klient sobie tego życzy. Możliwa jest dostawa dokumentów do każdego kraju na świecie.

  Koszt tłumaczenia z języka polskiego, ukraińskiego lub rosyjskiego na język mongolski i odwrotnie.

  Standardowa cena za tłumaczenie strony tekstowej o objętości 1800 znaków z języka mongolskiego na język rosyjski, białoruski, ukraiński lub polski wynosi 135,00 PLN lub 30,00 EUR.

  Standardowa cena za tłumaczenie strony tekstowej o objętości 1800 znaków z języka rosyjskiego, białoruskiego, ukraińskiego i polskiego na język mongolski wynosi 145,00 PLN lub 32,00 EUR.

  Bardzo rzadko stosujemy dodatkowe opłaty za „pilność” lub „specjalistyczny temat”, więc możesz mieć pewność, że cena nie wzrośnie, gdy projekt zostanie dostarczony. To prawda, że w rzadkich przypadkach, gdy „potrzebujemy tego na wczoraj” i klient jest skłonny zapłacić wyższą stawkę za pracę zespołu poza normalnymi godzinami pracy, w nocy lub w weekendy, koszt może zostać zwiększony, ale wzrost ten jest zawsze negocjowany z klientem z wyprzedzeniem.


  Pracujemy od ponad 20 lat i przez ten czas nauczyliśmy się pracować dobrze . Powierz nam swój projekt i uzyskaj wspaniały rezultat za rozsądną cenę!